Komunikaty

"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Muminki i przyjaciele maleKtóż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia. Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Czytaj więcej: "Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Pasje 2019 ZasadyMiejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy – 2019. 16. Wystawa Krajowa.

Czytaj więcej: Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

koci wernisaż GorzówZ okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.
W wernisażu, który odbył się 17 lutego 2019 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno.

Czytaj więcej: Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Podkategorie