Komunikaty


LUBUSKIE WAWRZYNY 2018

wawrzyny BLOrganizatorzy  Lubuskich Wawrzynów serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie LUBUSKIE WAWRZYNY 2018. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 25. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 14. edycji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz 6. edycji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego. Termin składania prac upływa 18 stycznia 2019 r.

 

Szczegóły na stronie internetowej www.wawrzyny.norwid.net.pl

BL zaprasza do współpracy

BL_wwwRedakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" przygotowuje skład kolejnego numeru pisma. Publikacja planowana jest w Tygodniu Bibliotek (maj 2017). Zainteresowanych autorów prosimy o przesyłanie tekstów do 15 marca.
INSTRUKCJA WYDAWNICZA:
1. Tekst powinien być przygotowany w wersji elektronicznej i przekazany w formie wydruku, na płycie lub przesłany e-mailem.
2. Format czcionki Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5.
3. Objętość artykułów nie powinna przekraczać 10 stron wydruku (przy założeniu 1800 znaków na stronę).

Czytaj więcej: BL zaprasza do współpracy

Seminarium bibliotekarzy 2017

29 marca w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze odbędzie się coroczne seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Serdecznie zapraszamy!

Program

WEEKEND Z ANNĄ SENIUK

IMG_seniukANNA SENIUK, wybitna aktorka teatralna, filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie w sobotę 11 lutego będzie gościem Biblioteki w Szczańcu, a w niedzielę 12 lutego Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Anna Seniuk czytać będzie fragmenty poematu Stanisława Balińskiego "Wieczór w Teatrze Wielkim" oraz poezję kobiecą. Podczas spotkania Aktorka opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych oraz o książce "Nietypowa baba jestem. W rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich". Gospodarz Salonu: Andrzej Buck. ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: WEEKEND Z ANNĄ SENIUK