O zwierzętach w poezji - Bibliotekarz Lubuski

O zwierzętach w poezji

Międzynarodowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca. Z tej okazji Biblioteka Miejska w Szprotawie zorganizowała konkurs poetycki pod hasłem „O zwierzętach w poezji”. Konkurs był adresowany dla drugich i trzecich klas szkół podstawowych. Zgłosiło się ponad 40. uczestników z trzech szprotawskich szkół.

W kategorii klas II pierwsze miejsce zajęła Joanna Habich z Zespołu Szkół nr 1, natomiast wyróżnienia otrzymali: Adam Małolepszy i Oskar Jankowski z Zespołu Szkół nr 2 oraz Lilianna Denkiewicz i Zofia Dudek z Zespołu Szkół nr 1. W kategorii klas III nagrodę główną otrzymał  Franciszek Stelmach z Zespołu Szkół nr 1, natomiast wyróżnienia otrzymali: Hanna Rogodzińska, Daniel Kupiński  i  Bronisław Ciasnocha z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz Zuzanna Niewiara z Zespołu Szkół nr 2. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy podziękowania za udział w konkursie. Konkurs odbył się dzięki stałej współpracy Biblioteki Miejskiej z bibliotekami szkolnymi szprotawskich szkół podstawowych.

Małgorzata Ryks