Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie! - Bibliotekarz Lubuski

Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie!

Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się 29.03.2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Głównym elementem spotkania był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej - że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi ludźmi. I że na blogowaniu można także zarabiać. Spotkanie skierowane było dla osób w wieku 55+. Nasi goście doskonale się bawili mówiąc o swoich pasjach i odpowiadając na pytania quizowe.  Zaprosilismy również dwóch pasjonatów rowerów – Alberta Warzywodę oraz prowadzącego sklep z rowerami Bike Shop – Michała Czusz. Obaj opowiedzieli o swojej rowerowej pasji. Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Agnieszka Machej