Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - Bibliotekarz Lubuski

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Corocznie 2. kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena  i zostało ustanowione w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników. Filia biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z wychowawczynią klasy III B, Krystyną Azarko nie zapomnieli o tym wydarzeniu.

Wspólnie, 3. kwietnia przygotowano dla uczniów niespodziankę w formie wspólnego czytania utworu  H.Ch. Andersena ,,Brzydkie kaczątko”. Na wstępie dzieci chętnie mówiły o swoich ulubionych książkach. Wśród chłopców największą popularnością cieszyły się książki o pojazdach oraz zwierzętach i życiu na wsi, natomiast dziewczynki o księżniczkach, gwiazdach filmów Disneya. Podczas spotkania dzieci brały również udział w zabawach związanych z tematem zajęć m.in.: na podstawie wylosowanych rekwizytów rozpoznawały tytuły baśni, łączyły w pary postacie z tej samej bajki, rozwiązywały zagadki zarówno słowne jak i obrazkowe oraz dopasowywały do tytułu książki jej bohaterów. Nie zabrakło również bardzo lubianej przez dzieci zabawy ruchowej -  kalambury.

Andżelika Przysiężna