Mistrz Pięknego Czytania 2017 - Bibliotekarz Lubuski

Mistrz Pięknego Czytania 2017

„Wskoczyli do książki i czytali sobie”… Pod takim hasłem 6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym  odbyły się tegoroczne eliminacje szkolne do Konkursu Mistrza Pięknego Czytania, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie. Koordynatorkami godnego podziwu „połykania książek” były: Andżelika Przysiężna i Małgorzata Augustyniak.

Zacne jury w składzie: kierownik szkoły, Krystyna Matczak, przedstawicielka rodziców - Barbara Solarewicz oraz przewodniczący Rady Rodziców szkoły w Lesznie Górnym, Marcin Chmura wytypowali zwycięzców i wyróżnionych. W grupie młodszej I miejsce zdobyła Emila Janczak, w grupie starszej I miejscem ucieszyła się Aleksandra Kudela. Gminne eliminacje już niebawem, a ich laureatkami są: Emila Janczak i Aleksandra Kudela. Wszystkim pięknie dziękujemy i gratulujemy płynności, poprawności, tempa i dykcji w czytaniu.

Andżelika Przysiężna, Małgorzata Augustyniak