Tutlandia w Brodach - Bibliotekarz Lubuski

Tutlandia w Brodach

Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach po raz pierwszy bierze udział w projekcie TUTLANDIA. Na pierwszych zajęciach zapoznajemy dzieci z głównymi bohaterami Tutlandii, czyli z Tutkiem i Tutką.  Dlatego też korzystamy z pierwszej części książki. Jak na razie w zajęciach wzięły udział trzy grupy: jedna grupa to przedszkolaki w wieku 6 lat – te dzieci były już na zajęciach dwa razy.

Były to zajęcia pt. ,,Wizyta w teatrze” oraz ,,Wesoła Tutka i smutna Tuti”. Podczas pierwszych zajęć wykorzystaliśmy materiały zawarte w scenariuszu oraz proponowany fragment książki. Na kolejnym spotkaniu czytaliśmy wybrany fragment książki, a każde dziecko miało wykonać na kartce minkę, z jaką do nas przyszło. Robiliśmy również różne miny, zarówno te wesołe, smutne, a nawet kwaśne, które pokazały się po zjedzeniu cytryny. Pozostałe dwie grupy to dzieci z klasy 2 oraz 3. Dzieci te uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały rodzinę Tutków i wybrały się z nimi do teatru. Dzieci same próbowały zainscenizować scenki teatralne, do których wykorzystały wykonane przez siebie postacie księżniczki i rycerza.

Gabriela Wysługocka