Dbajmy o naszą PLANETĘ - Światowy Dzień Ziemi - Bibliotekarz Lubuski

Dbajmy o naszą PLANETĘ - Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w Polsce 22 kwietnia, w naszej  Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie najmłodszym, jak chronić i dbać o środowisko.

W spotkaniu wzięły udział 5 i 6-latki ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią, Heleną Borsuk. Przedszkolaki obejrzały kolorowe książki pod hasłem „Kochajmy naszą Planetę”. Dowiedziały się m.in. co to jest recykling, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić Ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna . Wiele radości sprawiły dzieciom kolorowanki dotyczące Dnia Ziemi.

Andżelika Przysiężna