Wielka Liga Czytelników - Bibliotekarz Lubuski

Wielka Liga Czytelników

21 kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Szprotawie odbył się półfinał wojewódzki ogólnopolskiej akcji „Wielka Liga Czytelników”. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn trzyosobowych, złożonych z  uczniów  szprotawskich szkół podstawowych.  Zespoły uczniowskie  w kategorii  klas 1-3 rozwiązywały zadania oparte na książce „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej,  natomiast uczniowie z  klas 4-6 rozwiązywali testy dotyczące książki „Tomek na czarnym lądzie” Alfreda Szklarskiego.

Uczestnicy turnieju  musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą przeczytanych wcześniej książek. Do finału konkursu, który odbędzie się w Katowicach, przechodzi  15 najlepszych drużyn z całej Polski, trzymamy więc kciuki za naszych młodych czytelników. Konkurs został zorganizowany we współpracy Biblioteki Miejskiej z bibliotekami szkolnymi i nauczycielami szprotawskich szkół podstawowych.

Jolanta Wawrzyniak