Światowy Dzień Książki w Gozdnicy - Bibliotekarz Lubuski

Światowy Dzień Książki w Gozdnicy

W związku ze Światowym Dniem Książki,  który jest obchodzony 23 kwietnia, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gozdnicy odwiedziła grupa przedszkolaków w wieku 5 lat. Doroczne święto słowa pisanego ma na celu promocję czytelnictwa.

Każdy z nas zaczyna swoją przygodę z książką już w najmłodszych latach, a ulubione opowieści zostają w pamięci na zawsze. Świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy, stają się nam bliscy. Biblioteka to dom dla wielu ciekawych opowieści, aby jednak docenić taką skarbnicę wiedzy musimy ją odwiedzić, odkrywać jej tajemnice, wypożyczać książki. Podczas odwiedzin dzieci wysłuchały wiele ciekawych bajek oraz zwiedziły bibliotekę a także poznały pracę bibliotekarza.

Teresa Kurzepa