TUTLANDIA w Żaganiu - Bibliotekarz Lubuski

TUTLANDIA w Żaganiu

Tutka i Tutek na Wieży Widokowej w Żaganiu. 11 maja 2017 roku żagańska Biblioteka razem z bohaterami książki "Tutlandia. Niespodzianki" Agnieszki Ginko odwiedziła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2. Książka przedstawia losy rodziny Tutków, w której prym wiedzie rodzeństwo Tutek i Tutka. Jak to w życiu bywa, zdarza się, że coś odmienia życie w rodzinie. U Tutków na świat przychodzi nowy członek – mały Tucio, który od razu stawia na baczność całą rodzinę.

W czasie spotkania razem z dziećmi czytaliśmy zabawne fragmenty książki, nawet z podziałem na role. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Rozmawialiśmy również o młodszym rodzeństwie i emocjach, jakie temu towarzyszą. No i się zaczęło: „A moja siostra Asia ciągle płacze i mama musi ją cały czas przytulać”, „Wojtek chce się cały czas bawić i muszę być z nim”, „Kacper co znajdzie to zjada, mama musi go pilnować i ja”. Niby wszystko jest zrozumiałe, więc po co jest to młodsze rodzeństwo?!!! Dzieci nie ukrywały swojej zazdrości, chociaż są świadome odpowiedzialności. Ale przecież fajnie jest być starszym bratem, czy siostrą. Sebastian podsumował to najlepiej: „denerwuje mnie siostra, ale kocham ją najbardziej na świecie”. Po burzliwej dyskusji przygotowaliśmy maski na twarz z wizerunkiem Tutki i Tutka. Tak przebrani i oczywiście z książką w ręku udaliśmy się na Wieżę Widokową. Do pokonania było 218 schodów, ale co to dla nas. Szybko znaleźliśmy się bardzo wysoko i podziwialiśmy panoramę miasta. Tutek i Tutka chyba nigdy nie byli tak wysoko… Na szczycie nadmuchaliśmy balony, na nich namalowaliśmy buźki Tutki i Tutka i w niebo…Wszystkie balony uniosły się i możliwe, że dotarły do Tutlandii… Od teraz przygody Rodziny Tutków są znane w całej okolicy. Za dotarcie na szczyt Wieży Widokowej i wspaniałą przygodę z Tutlandią dzieci otrzymały słodycze, pamiątkowe dyplomy oraz piękne medale.
A tak wydarzenie relacjonowano na stronie Urzędu Miasta