Książka to przyjaciel - Bibliotekarz Lubuski

Książka to przyjaciel

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii bibliotecznej w Długiem przebiegał pod hasłem „Książka to godny szacunku przyjaciel”. Do uczestnictwa w naszych działaniach zaprosiliśmy najmłodszych czytelników.

Grupa przedszkolna odwiedziła Bibliotekę, gdzie dzieci wysłuchały tekstu książki „Kicia Kocia w bibliotece”, a następnie zwiedziły i poznały zasady funkcjonowania swojej  biblioteki.   Dla uczniów kl. I, III  przygotowano zajęcia tematyczne, które miały na celu kształtowanie szacunku do książek i zachęcenie do dbania o jej wygląd. Na zakończenie zajęć dzieci robiły zakładki do książek.  Drugoklasiści  poznawali „Świerszczyk” jako czasopismo dziecięce i czytali wybrane fragmenty  z tej gazety.  Czas spędzony w Bibliotece pokazał dzieciakom, że  można  się tu wiele dowiedzieć, ale tez doskonale bawić.

Jadwiga Matoga