Anna Onichimowska w Filii bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Anna Onichimowska w Filii bibliotecznej w Długiem

W ramach DKK działającego w Filii Bibliotecznej w Długiem 23 maja 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. IV-VI miejscowej szkoły.

Anna Onichimowska jest znaną i lubianą pisarką dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, pisze również scenariusze radiowe, telewizyjne i filmowe. W swoim dorobku literackim  ma ponad 40 książek, niektóre z nich zostały przetłumaczone na wiele języków obcych. Pisarka opowiadała o swoim warsztacie literackim, zaprezentowała kilka swoich opowieści. Pani Anna zdradziła wiele ciekawostek z życia prywatnego  i swojej największej pasji- zamiłowaniu do podróży. Ze strony uczestników padło wiele pytań dotyczących twórczości  pisarki.  Na zakończenie  był czas na zakupienie książek i zdobycie autografu.

Jadwiga Matoga