NAUKOWO I ARTYSTYCZNIE - noc bibliotek w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

NAUKOWO I ARTYSTYCZNIE - noc bibliotek w Siecieborzycach

NOC BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ I SZKOLNEJ W SIECIEBORZYCACH. 2 czerwca BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIECIEBORZYCACH i BIBLIOTEKA SZKOLNA  już po raz 3. wzięły udział w III edycji „NOCY BIBLIOTEK”. W akcję włączyła się klasa IV i VI wraz z wychowawcami. Tym razem nasza oferta miała bawić i uczyć.

Zaproponowałyśmy uczestnikom wykonanie plakatów pod hasłem „Czytam” mającym na celu propagowanie czytelnictwa i korzystania z bibliotek. Kolejnym punktem naszego spotkania były kalambury literackie, w których uczestnicy musieli wykazać się znajomością literatury dziecięcej. Następnie wysłuchaliśmy koncertu  gitarowego w wykonaniu Huberta, ucznia klasy VI. Do krainy eksperymentów wprowadziła nas dr Małgorzata Zubaszewska; każdy odwiedzający bibliotekę mógł wykonać swoje pachnące mydełko, poznać proces sublimacji, dotknąć suchego lodu. Po tak pasjonujących zajęciach przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku i muzyce.  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książek i naklejki ekslibrisy, które otrzymaliśmy od organizatora akcji.