Noc Bibliotek w Mirostowicach

W sobotę 3 czerwca w Mirostowicach Dolnych odbył się I Turniej Brydża Sportowego z okazji Nocy Bibliotek. Na turniej stawiło się 12 par z Żar i okolic. Wszystko zaczęło się o godzinie 18.00. Walka była zażarta, wyniki wyśrubowane, szlemiki czasami puszczone :).

Zwycięzcami i zdobywcami pucharów GBP zostali: Bogumił Olszewski i Stanisław Stefański z Czarnych Żagań, drugie miejsce zajęli i nagrody rzeczowe ufundowane przez pana Romana Rysia zdobyli: Stefan Kubies i Sławomir Zubrycki z klubu Adwokat Żary, trzecie miejsce zajęli: Danuta Grzywnowicz i Antoni Siemienako z Klubu Seniora w Żarach. Zwycięzcom gratulujemy:). Podczas przerw można było zwiedzić Muzeum Ceramiki Mirostowickiej, którą udostępnił wszystkim opiekun muzeum, pan Maciej Szafrański. Dla dzieci i młodzieży przygotowano ekranizację filmu Nocy Bibliotek, były występy „Artystą być...”, ognisko, strzelanie do tarczy i zwiedzanie Mirostowic Dolnych ciemną nocą. Wszystko pod czujnym okiem pani Wiesi, pracownicy Biblioteki i nieocenionych wolontariuszy, bez których impreza nie miała prawa się udać. Wielkie podziękowania wszystkim zaangażowanym Paniom i Panom. Za poświęcony nam czas i opiekę, za to, że dzieci czuły się świetnie, a wszyscy bawili się rewelacyjnie. A co było po godzinie duchów to już tylko uczestnicy wiedzą i może kiedyś nam opowiedzą...

Jadwiga Bakalarska