Cohen i Ela Dębska czyli Noc w Bibliotece w Żarach - Bibliotekarz Lubuski

Cohen i Ela Dębska czyli Noc w Bibliotece w Żarach

2 czerwca MBP Żary we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dwukropek” zorganizowała po raz pierwszy Noc w Bibliotece. Oprócz zajęć dla dzieci zaproponowaliśmy też coś dla naszych starszych czytelników – otwarcie wystawy starodruków wywiezionych z Żar wraz z prelekcją Rafała Szymczaka i Tomasza Fetzki.

Rozdano również nagrody laureatom konkursu na projekt pocztówki o Żarach, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dwukropek” w ramach projektu Żary wczoraj i dziś dofinansowanego z budżetu Gminy Żary o statusie miejskim. Nagrody w wysokości 100 zł wraz z upominkami otrzymali: Paweł Nowożyński w kategorii dorosły oraz Dominika Ruda w kategorii dziecko. Gratulujemy zwycięzcom! Na zakończenie, z okazji 70-lecia istnienia MBP Żary, zaprosiliśmy wszystkich naszych czytelników na koncert Eli Dębskiej – piosenkarki i aktorki, która przy akompaniamencie Mateusza Kwapnia uraczyła nas wspaniałymi balladami w stylu Cohena. Wystawa starodruków została zorganizowana dzięki dotacji ze środków Gminy Żary o statusie miejskim, w ramach projektu Żary wczoraj i dziś. Wystawa potrwa do końca czerwca. Zapraszamy.

Agnieszka Machej