Naukowo, sportowo, rozrywkowo – Noc bibliotek 2017 w Filii Bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Filia Biblioteczna i Biblioteka Szkolna w Długiem po raz kolejny włączyła się w obchody  ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zaopatrzeni w materiały promocyjne, książki, wizytówki od organizatora przystąpiliśmy do działania. Nasze popołudniowo - wieczorne spotkanie odbywało się pod hasłem: ,,Naukowo, sportowo, rozrywkowo”.

Jak przystało na bibliotekę rozpoczęliśmy od czytania. Zaproszony gość kierownik naszej szkoły, p. H. Kanyi- Maina przybliżyła nam detektywistyczne przygody Lassego i Mai zawarte w książce „Tajemnica biblioteki”. Po emocjach literackich szybko, bo przed nami już uszykowana świetlica i niecodzienni goście. To „Kraina Eksperymentów” z warsztatami zawitała do nas. Był to czas niesamowitych wrażeń i  emocji, oj działo się działo!  Po troszę naukowo, czarodziejsko, pachnąco i interesująco.  Na zakończenie wspólna fotka i już pędzimy do sztalug, by malować  krajobraz przed naszą  szkołą i biblioteką.  Prace wyszły fantastycznie, inwencja twórcza dzieci naprawdę nas zadziwiła. Odstawiamy pędzle i czas na odprężenie. Rebusy, zagadki, zabawy to kolejny punkt naszego programu.  Po takich wysiłkach czas na posiłek.  Z grilla dolatują  smakowite zapachy. Kolejka chętnych już się ustawiła. Na zakończenie dyskoteka. Podsumowując było: naukowo, sportowo i rozrywkowo. Do tego pożytecznie spędzony czas - naprawdę bezcenne!

Jadwiga Matoga