AKCJA: CZYTANIE

Akcja „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” odbyła się 1 czerwca w trzech gminnych szkołach: w Długiem, Lesznie Górnym i Siecieborzycach. W akcji masowego czytania udział wzięło prawie 200 osób, uczniów nauczycieli i bibliotekarzy.

Uczestnicy zgromadzili się przed swoimi szkołami i punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęli wspólne czytanie książek. Każdy uczestnik czytał przez 15 minut przyniesioną ze sobą książkę. Akcja wzbudziła pozytywne emocje wśród uczestników, wyciszyła i zwróciła uwagę na to, iż czytać można w każdym miejscu,  także na świeżym powietrzu. Organizatorem tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia były filie wiejskie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, przy współpracy ze szkołami filialnymi zespołu Szkół w Wiechlicach.

Jolanta Wawrzyniak