Jak nie czytam, jak czytam... na polanie w Sierakowie - Bibliotekarz Lubuski

Jak nie czytam, jak czytam... na polanie w Sierakowie

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM - 1 czerwca 2017 r. Pierwszego, wesołego i kolorowego czerwca, na polanie w Sierakowie uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym przy śpiewie ptaków, wśród pachnących wiosną brzózek i młodziutkich świerków postanowili sobie poczytać.

Akcję zachęcającą wszystkich do czytania rozpoczęła kierownik szkoły, Krystyna Matczak. Następnie 78 osób wspólnie delektowało się różnorodną literaturą, gdzie były na przykład takie tytuły jak: „Był sobie pies”, „Zaopiekuj się mną”, „Magiczne drzewo”, czy też nasz ulubiony ludek „Pinokio”. Każdy po cichutku zagłębiał się w tajemnice tkwiące w kultowych arcydziełach. Koordynatorki spotkania zatytułowanego „Jak nie czytam, jak czytam”: Andżelika Przysiężna z Filii Bibliotecznej i Małgorzata Augustyniak z Biblioteki Szkolnej podziękowały za bicie rekordu w czytaniu wszystkim wychowawcom i nauczycielom. Pani Annie Dudra – Światowskiej wraz z uczniami klasy drugiej podziękowano za przygotowanie ślicznych plakatów, idealnie inspirujących do czytania.

Andżelika Przysiężna, Małgorzata Augustyniak