Rower, ognisko i policjanci w Bibliotece w Brodach - Bibliotekarz Lubuski

Rower, ognisko i policjanci w Bibliotece w Brodach

W ostatnim tygodniu w Bibliotece w Brodach odbyło się spotkanie z policjantami, którzy przypomnieli dzieciom z klasy trzeciej, jak zachowywać się podczas wakacji, żeby było bezpiecznie. Opowiadali również o swojej pracy i codziennych wyzwaniach.

Bibliotekę odwiedził także podróżnik - rowerzysta Wojciech Mochocki oraz Pan Piotr - znawca i sprzedawca rowerów, którzy opowiedzieli gimnazjalistom historię rowerów oraz historię Kazimierza Nowaka, który w latach 1931- 1936 rowerem i pieszo okrążył Czarny Ląd ( Afrykę). Opowiadali o swoich podróżach oraz pokazywali zdjęcia i filmiki z wyjazdów.

Gabriela Wysługocka