Wakacje z FUNDACJĄ PKO - Bibliotekarz Lubuski

Wakacje z FUNDACJĄ PKO

W tym roku zajęcia wakacyjne w Bibliotece w Szprotawie odbywały się pod hasłem "Kalejdoskop zawodów" i były dofinansowane z Fundacji PKO.

Dzieci przez 10 kolejnych dni poznawały różnorodne profesje, uczestniczyły w wycieczkach do miejsc pracy m.in. odwiedziły bank PKO, straż, policję, ZAZ, SzWiK. W Bibliotece gościliśmy natomiast konserwatora zabytków, krawcową oraz panie z jednostki wojskowej w Świętoszowie. Po każdym spotkaniu dzieci czytały książki o danym zawodzie, a następnie wykonywały prace plastyczno - techniczne ( m.in. projekt szprotawskiego banknotu). Uczestnicy byli także we Wrocławiu, gdzie odwiedzili ZOO i brali udział w spektaklu w Teatrze Lalek. Dzięki wsparciu Fundacji PKO w kwocie prawie 4 tysięcy złotych dzieci miały zapewniony bezpłatny poczęstunek, materiały plastyczne oraz wycieczkę do Wrocławia.

Jolanta Wawrzyniak