Zdrowym być - Bibliotekarz Lubuski

Zdrowym być

Tegoroczne zajęcia wakacyjne, organizowane przez Filię Biblioteczną  i TPD działające przy Filii SP w Długiem, odbywały się pod hasłem „Zdrowym być”.

W trakcie  spotkań,  od trzeciego do siódmego lipca 2017r. staraliśmy się poprzez różne formy działań przekazać dzieciom zasady zdrowego stylu życia, znaczenia ruchu dla naszego zdrowia, korzyści z uprawiania sportu itp. W ramach tego tematu były pogadanki, zajęcia tematyczne, czytanie  wierszy i opowiadań o tematyce zdrowotnej, prace plastyczne, gry, krzyżówki. Nie zabrakło także  pieszych wycieczek po okolicy, współzawodnictwa sportowego i innych zabaw w plenerze. Dzieci miały też okazję uczestniczyć w wycieczkach. 30 czerwca z ramienia MBP w Szprotawie wyjechały do  Wrocławia: zwiedzanie ZOO i afrykarium, uczestnictwo w spektaklu „Ziemianie” w Teatrze Lalek, zwiedzanie Rynku, 5. lipca wzięły udział w wycieczce do Szprotawy, 7 lipca -   do Zielonej Góry. Dziękujemy dzieciakom za aktywny udział w zajęciach i życzymy dalszego miłego wypoczynku wakacyjnego.

Jadwiga Matoga