Narodowe Czytanie "Wesela" w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Narodowe Czytanie "Wesela" w Długiem

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana  jest pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej od 2012 roku. W tym roku cała Polska czytała „Wesele” S. Wyspiańskiego. Jest to jeden z najsłynniejszych utworów dramatycznych  Stanisława Wyspiańskiego. Szkoła Podstawowa w Wiechlicach Filia w Długiem i Filia Biblioteczna Długie również przystąpiły  do tej ogólnopolskiej akcji.

07.09.2017r.  w świetlicy szkolnej odbyło się  czytanie tego znakomitego dramatu narodowego. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy rodziców, uczniów i grono pedagogiczne. Po krótkim wstępie, dotyczącym Stanisława Wyspiańskiego i genezy „Wesela” rozpoczęto czytanie fragmentów aktu I, który przedstawia relacje między inteligencją krakowską a chłopstwem. W  rolę czytających wcielili się  nauczyciele naszej szkoły, pracownik  biblioteki i uczniowie.  W zaimprowizowanej scenerii, miłej atmosferze, niepowtarzalnym nastroju  wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  czytanego tekstu.

H. Kanyi- Maina, J. Matoga