Europejskie Dni Dziedzictwa w Babimoście - Bibliotekarz Lubuski

Europejskie Dni Dziedzictwa w Babimoście

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowaliśmy wystawę pocztówek i fotografii przedstawiających Babimost oraz okolice w przeszłości i teraźniejszości. Wystawa została wyeksponowana  w Izbie Pamiątek Regionalnych funkcjonującej przy Bibliotece Publicznej w Babimoście.

Na pocztówkach i zdjęciach można było zobaczyć i porównać, jak zmieniał się krajobraz miejscowości na przestrzeni lat, czasem tracąc swój pierwotny urok, kiedy ludzie dostosowywali go do swoich potrzeb. Wystawa miała ukazać mieszkańcom Gminy Babimost i gościom odwiedzającym naszą instytucję niejednorodność i unikalność śladów obecności człowieka w przyrodzie i kulturze. Celem ekspozycji było zwrócenie uwagi na radykalne zmiany dokonywane w krajobrazie miasta, spowodowane w niektórych przypadkach nieprzemyślaną działalnością człowieka, burzącą malowniczy klimat danego miejsca.

Łukasz Wieczorek