Dzieci namalowały gorzowskie legendy - Bibliotekarz Lubuski

Dzieci namalowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować pastelami, bo pięknie się rozmazują i dzięki temu moje czarownice mają różnokolorowe włosy - mówiła Zuzia Mika, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie podczas finału II miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”. Finał konkursu odbył się 18 września 2017 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10. -  Gorzów wciąż ma wiele tajemnic i bardzo się cieszę, że chcieliście je z nami odkrywać – mówiła. – A zrobiliście to tak pięknie, że jurorzy mieli ogromne problemy z wyborem najlepszych prac.
Na konkurs, który odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa, nadesłano ponad 60 prac. Jury nagrodziło pięciu autorów: Zuzannę Mikę ze Szkoły Podstawowej nr 5, Agatę Janus ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zofię Sochę, ze Szkoły Podstawowej nr 10, Zuzannę Dębską ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Lenę Barzycką ze Szkoły Podstawowej nr 15. Przyznano też 20 wyróżnień. Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Wystawę w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 18 października 2017 roku.

Hanna Ciepiela
fot. Monika Markowska