Labirynt czytelniczy czyli głośne czytanie w szprotawskiej Bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Labirynt czytelniczy czyli głośne czytanie w szprotawskiej Bibliotece

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony został w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji Biblioteka w Szprotawie zorganizowała "labirynt czytelniczy".

Do udziału w zabawie zaprosiliśmy przedstawicieli różnych zawodów m.in. strażaka, bankowca, policjanta, którzy zostali ulokowani w poszczególnych pomieszczeniach Biblioteki. Odbiorcami działania natomiast były grupy przedszkolne i uczniowie młodszych klas, którzy odwiedzali kolejne pomieszczenia i tam słuchali wierszy i zagadek czytanych przez daną osobę (w stroju służbowym ), a dotyczących danej profesji. Zadaniem grup było przemieszczanie się kolejno od pomieszczenia nr 1 do 10, odgadywanie zagadek i słuchanie wierszy. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym taka nietypowa forma promocji czytelnictwa bardzo się podobała, więc w przyszłości także będziemy ją stosować.

Jolanta Wawrzyniak