Pokonać bariery mentalne i językowe

Grupa bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach spotkała się 27 września 2017r. z bibliotekarzami partnerskiej biblioteki z Weisswasser w ramach projektu „Pokonać bariery mentalne i językowe”.

Tym razem spotkanie miało miejsce po stronie niemieckiej i było kulminacyjnym punktem działań w ramach projektu dofinansowanego ze środków EFRR (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) dla Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna”. Spotkanie miało na celu nie tylko integrację, ale również zwiedzanie biblioteki w Weisswasser oraz samego miasteczka.

Agnieszka Machej

"Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach oraz Biblioteka w Weisswasser są partnerami w projekcie Pokonać bariery mentalne i językowe/Die Mental – und Sprachbarierren zu bewältigen. Projekt jest  dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) dla Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna”.