Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 27.09.2017 - Bibliotekarz Lubuski

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 27.09.2017

Już 16 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki w naszym kraju obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W czytanie, które rozwija wyobraźnię i buduje wzajemne  relacje między dziećmi, a dorosłymi włączyły się Filia Biblioteczna Biblioteki Miejskiej w Szprotawie z panią Andżeliką Przysiężną oraz Biblioteka Szkolna w Lesznie Górnym.

„Chory Kotek" w interpretacji pani Małgorzaty Augustyniak i jego bolący od szynki i sadła brzuszek rozpoczął tę szczególną chwilę. Nauczyciele, starsi koledzy i koleżanki z klas pierwszej i szóstej czytali dla nich wierszyki i zabawne bajeczki. Uśmiechu, ale i niesamowitego skupienia  na twarzach przedszkolaków nie brakowało. Wyjątkowa to była chwila, którą zdaniem dzieci warto systematycznie powtarzać.

Andżelika Przysiężna, Małgorzata Augustyniak