Dzień postaci z bajek - Bibliotekarz Lubuski

Dzień postaci z bajek

6 listopada 2017 r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na korytarzu szkolnym oraz oddziale przedszkolnym można było spotkać księżniczki, wróżki, rycerzy, Jasia i Małgosię, spidermana oraz inne barwne postacie bajkowe.

Aby uczcić ten dzień, panie z edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziału przedszkolnego wraz z bibliotekarką Andżeliką Przysiężną zorganizowały bajkowe spotkanie. Oprócz tańców i pląsów w rytmie melodii do znanych bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po przeczytanych fragmentach książki. Była także zabawa w skojarzenia. Milusińscy bawili się znakomicie, wykazując się przy tym dużą znajomością  bajek. Taki dzień jak ten jest niebywałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, dziecięcej fantazji oraz wyobraźni, przekazywania dzieciom cennych wartości, jakie niosą ze sobą bajki, gdzie zwykle dobro zwycięża zło.

Alina Górska