ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI z BAJEK w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI z BAJEK w Długiem

Co  roku 5 listopada  mali i duzi wielbiciele baśni i bajek obchodzą szczególne  święto - Światowy Dzień Postaci z Bajek.  Dla uczczenia tego baśniowego święta i przypomnienia sobie ulubionych bohaterów bajkowych Filia biblioteczna w Długiem zorganizowała spotkania dla grup przedszkolnych miejscowej szkoły.

Po krótkim wstępie dotyczącym święta przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Aby poczuć się jak w bajce dzieci zmierzyły się z różnymi  zadaniami  i konkursami. Były zgadywanki wymagające wykazania się znajomością treści bajek, mini konkursy, zabawy ruchowe, układanie bajkowych puzzli czy rozdzielanie grochu od kaszy. Na zakończenie pokolorowaliśmy sylwetki bajkowych postaci. Podsumowując można stwierdzić, że dzieci bardzo dobrze znają  bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Jadwiga Matoga