Przedszkolaki z wizytaą w Bibliotece w Otyniu i... czytające pióro - Bibliotekarz Lubuski

Przedszkolaki z wizytaą w Bibliotece w Otyniu i... czytające pióro

W dniach 24, 25, 26 października 2017 r. w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury odbyły się spotkania dla dzieci z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu, które były zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

Spotkania miały na celu zaprezentowanie dzieciom zbioru bajek znajdujących się w GBP w Otyniu, a przede wszystkim zachęcenie do stałego czytelnictwa. Młodzi uczestnicy wysłuchali z uwagą bajki pt. "Malwinka i drabinka", poznali bajki pachnące czekoladą i truskawkami, nauczyli się wierszyka "Kotek Psotek" oraz zapoznali się z baśnią pt. "Calineczka" - pochodzącą z magicznej kolekcji bajek. Dołączone do kolekcji czytające pióro umożliwia dziecku nie tylko samodzielne prześledzenie treści bajki, ale również pozwala na świetną zabawę w poszukiwaniu ukrytych "pod obrazkami" dźwięków. W każdej z książek można znaleźć piosenkę graną na różnych instrumentach. Za pomocą Magicznego Pióra dziecko może według zamieszczonej instrukcji zagrać melodię i zaśpiewać piosenkę. Podczas wizyty, nasi mali goście zaprezentowali również piosenkę i wierszyki, których nauczyli się w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw. Gorąco zachęcamy do wypożyczania bajek w GBP w Otyniu, gdyż taka lektura jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Zwłaszcza w dobie komputera i telewizji. Nie zapominajmy o tym, że czytając dziecku książkę, dajemy mu największy dar - swój czas, wyłączną uwagę, pełne zaangażowanie, nasz entuzjazm dla czytania, a przede wszystkim miłość.

Maria Zatorska