Pasowanie na czytelnika - Bibliotekarz Lubuski

Pasowanie na czytelnika

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ I SZKOLNEJ. Pierwsze spotkanie z biblioteką  to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

O takie wrażenia zadbały panie bibliotekarki: M.Bednarek i D.Klimejko. W ciekawy sposób przekazały wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy, w obecności swojej wychowawczyni  B. Jakowickiej, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać  z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące książki, zakładki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie przebiegało w miłej i  przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie będą zawsze mile widziani.

Beata Jakowicka