Pluszowe Miśki, posłuchajcie... - Bibliotekarz Lubuski

Pluszowe Miśki, posłuchajcie...

Nie zmyliły szanownych Misiów ani kołderki, ani szlafroki i piżamki, ani nawet iskrzące się niezwykłym blaskiem lampki nocne. Dokładnie bowiem wiedziały, w jakim celu 21 listopada 2017 roku w szkole się zebrały.

Pomysłem na zaproszenie Pluszowych Misiaków na lekcję czytania wykazały się panie: Andżelika Przysiężna z Miejskiej Biblioteki w Szprotawie, Filii w Lesznie Górnym i wychowawczyni klasy IV „a” Małgorzata Augustyniak. Cóż to było za spotkanie? Kierownik szkoły, pani Krystyna Matczak, pani Jolanta Hołowczak oraz uczniowie czytali opowiastki, legendy, baśnie, bajeczki o gościach – Misiach  w roli głównej. W tle słychać było utwory Antonio Vivaldiego, a po zakamarkach tajemniczej alkierzy roztaczały się  naturalne liliowe olejki. Te znakomitości zapowiadały obchody międzynarodowego święta „Dzień Pluszowego Misia”. Wielobarwne  puchate, malutkie i duże postaci z bystrymi oczkami i stojącymi, bądź klapniętymi uszkami w wyobraźni dzieci naprawdę były takie, jak one. Najpierw zwariowane, szalone, ale i spokojne. Zasłuchane kochane nasze przytulanki z niepozowanym zaciekawieniem słuchały oryginalnych historii o sobie. Potem przyszły wspólnie uczniom podziękować i z zadowoloną minką poczęły się promować.

Małgorzata Augustyniak, Andżelika Przysiężna