Wernisaż z misiem

- Miś Puchatek , którego namalowałam ma cały pyszczek ubrudzony miodem i ciągle się oblizuje, ale to mu wcale nie przeszkadza w gadaniu z Prosiaczkiem – mówiła 7-letnia Milena na otwarciu wystawy „PodobaMiSie” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Wystawa „PodobaMiSie” została otwarta 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.

Dzień ten ustanowiono  w 2002 roku  w setną rocznicę narodzin pluszowej zabawki.  Prace plastyczne pokazane na wystawie wykonały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką nauczycieli: Danuty Łubińskiej, Małgorzaty Całus-Jarno i Romana Łubińskiego. Większość ilustracji zrobiono w technice kolażu. 
- Każdy z autorów najpierw sam pracował nad swoim misiem, potem razem je wycinaliśmy, przyklejaliśmy i tworzyliśmy z nich różne opowieści -  wyjaśniała M. Całus-Jarno, nauczyciel z MDK.
Misie „opowiedziane”  przez dzieci zjeżdżają z tęczy, bujają się na huśtawkach, bawią się na śniegu.
Są bardzo wesołe i żaden z nich się nie nudzi – mówiła 10 letnia Natalia, która na wernisaż zabrała swego domowego misia Walentego, podarowanego przez kolegę.
Na wystawie można było poprzymierzać przed lustrem zabawne misiowe czapki i skosztować „małe co nieco”.  Dzieci chętnie też oglądały książki o misiach.
Wystawa „PodobaMiSie” będzie czynna do 12 stycznia 2018 r.  Towarzyszyć jej będą warsztaty artystyczne dla dzieci z przedszkoli i szkół. Galeria „Na Mansardzie” mieści  się na ostatnim piętrze zabytkowej kamienicy przy ulicy Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp.  

Hanna Ciepiela
fot. Magdalena Janas