Synonimowe ANDRZEJKI 2017 - Bibliotekarz Lubuski

Synonimowe ANDRZEJKI 2017

Fajne, a może jednak - udane, doskonałe, na piątkę, świetne czy znakomite? Tegoroczne zakończenie karnawału, które zorganizowały panie: Małgorzata Augustyniak ze Szkoły Filialnej i Andżelika Przysiężna z Miejskiej Biblioteki w Szprotawie Filii w Lesznie Górnym odbyło się pod hasłem: SYNONIMOWE ANDRZEJKI.

Z tego też powodu młodzież wróżyła sobie z butów (do progu), pantofli, czółenek, trzewików, kozaczków, ciżemek, botków i kamaszy. Do wróżb, zaklęć, przepowiedni, wyroczni używano także imion - żeńskich i męskich. Przypadkowo wybrane imię wywoływało radość, uśmiech, zadowolenie, ale też zaskoczenie, zmieszanie i oszołomienie wśród uczestników ostatkowej schadzki. W ten wyjątkowy wieczór można było nasycać się horoskopami do woli. Jednak  najważniejsze, że udało się osiągnąć cel: dzieci dowiedziały się, co to jest  SYNONIM. Bardzo sprawnie w tym dniu obsługiwały słowniki z wyrazami bliskoznacznymi. Za kompleksową pomoc w wieczorze andrzejkowym należą się podziękowania dla pani Dagmary Olszańskiej.

Małgorzata Augustyniak