Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Wiedza bez prądu - Bibliotekarz Lubuski

Wiedza bez prądu

W piątek 8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Bieniowie odbył się pierwszy gminny konkurs "Wiedza bez prądu". Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć wójta Gminy Żary pana Leszka Mrożka, który jak zwykle ufundował naszym graczom słodki upominek oraz pana Dariusza Zająca, z firmy PPUH DARBUD przedsiębiorcę z Zielonej Góry, który ufundował słodycze oraz nagrodę główną dla zwycięzców w postaci bonów upominkowych do Empiku w wysokości 100 zł każdy. Serdecznie dziękujemy.

Celem konkursu było przypomnienie młodzieży o starych nośnikach wiedzy, jakimi są książki, encyklopedie, słowniki i prasa; zachęcenie do korzystania z książek, encyklopedii i słowników; nauczenie współpracy w grupie, umiejętności wyszukiwania informacji, rozwijania zdolności logicznego myślenia, wnioskowania oraz precyzji i dokładności. Dominowała zaś dobra zabawa. Na konkurs stawiły się zespoły ze wszystkich szkół w gminie. Uczniowie byli podzieleni na 2 grupy. Jedna grupa stanowiła zespół walczący przy stolikach, a pozostali byli kibicami, którzy dopingowali własne zespoły. Kibice byli o tyle ważni, że punkty przez nich zdobyte zostały dopisane do punktów zdobytych przez zespoły "stolikowe". Konkurs polegał na podaniu poprawnej odpowiedzi na zadane pytania. Pytania były różnorodne, geograficzne, ortograficzne, z wiedzy ogólnej, historii poszczególnych miejscowości i dotyczące dnia dzisiejszego. Zespoły przy stolikach miały za zadanie odszukać odpowiedzi w zgromadzonych na stołach materiałach. Były tam encyklopedie, słowniki, broszury i atlasy. Na każde pytanie można było łatwo znaleźć odpowiedź. Łącznie można było uzyskać 4 punkty za odpowiedź. Do tego dochodziły punkty zdobyte przez kibiców. Na koniec zabawy jury konkursu w składzie: pani Barbara Sazon oraz pan Mariusz Bakalarski podliczyli punkty zdobyte przy stoliku oraz przez kibiców. Zwycięzcami konkursu "Wiedza bez prądu" i zdobywcami pucharu w postaci starych liczydeł, została ekipa ze Szkoły Podstawowej ze Złotnika w składzie: Daria Bryjak, Roksana Świetochowska oraz Adrian Majcher, którzy przyjechali do nas pod opieką pan Janusza Westlera. Podczas przerwy czas umilali nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bieniowa, którzy przygotowali krótkie scenki z życia książek pod kierunkiem pani Anny Antkiewicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy i zapraszamy za rok.

Jagoda Bakalarska