ADOPTUJ STATEK - Bibliotekarz Lubuski

ADOPTUJ STATEK

13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbyło się pierwsze spotkanie z projektu "Adoptuj Statek". Uczestnikami spotkania byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.

Dzieci dowiedziały się m.in.:
- dlaczego statek pływa,
- co to są tzw. linie zmiany daty ("nasza" załoga statku płynąc z Taurangi do Valparaiso miała dwa razy wtorek),
- wiemy, jak i ile godzin pracuje na statku kapitan,
- widzieliśmy ćwiczenia łodzi ratunkowych,
- widzieliśmy pomieszczenia (mostek, siłownię, biuro pokładowe, messę oficerską) itd.
Z tego spotkania zgromadziliśmy dużo pytań, które prześlemy naszemu kapitanowi Jarkowi. Nasz statek to kontenerowiec Maersk Launceston (widoczny na zdjęciu). Przed nami Meksyk, Japonia, Południowa Korea, Chile, Chiny, Nowa Zelandia itd. W projekcie biorą także udział filie biblioteczne z Długiego, Siecieborzyc, Wiechlic oraz Leszna Górnego.

Dagmara Bronk