Magia Świąt Bożego Narodzenia - Bibliotekarz Lubuski

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce są bardzo ważne. Tradycje świąteczne i wigilijne są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najpopularniejsze jest na pewno zostawianie wolnego miejsca przy stole, czy łamanie się opłatkiem. Istnieje jednak wiele innych, mniej znanych zwyczajów bożonarodzeniowych o których warto rozmawiać.

W celu przybliżenia dzieciom tradycji bożonarodzeniowych pani Andżelika Przysiężna – opiekun Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym i wychowawca klasy „IA” Krystyna Azarko zorganizowały spotkanie pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Podczas spotkania, które odbyło sie 14 grudnia 2017 r. uczniowie rozmawiali o tradycjach Bożego Narodzenia. Oczywiście, zdaniem najmłodszych, najmilszym zwyczajem Świąt Bożego Narodzenia są odwiedziny św. Mikołaja. Pierwszoklasiści opowiadali o tym, jak wiele pracy w tym dniu ma Mikołaj i oczywiście jego dzielne renifery, bez których nie dałby rady. Na koniec spotkania uczniowie wykonali przestrzenną pracę plastyczną pt. „Renifer św. Mikołaja”.

Krystyna Azarko