Spotkanie świąteczne - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie świąteczne

12 grudnia 2017 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym z wychowawczyniami: Heleną Borsuk oraz Moniką Maziec. Bibliotekarka, Pani Andżelika pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami.

Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Małe, kolorowe wydawnictwa oglądane były bardzo chętnie. Jednak jeszcze większą radość sprawiło najmłodszym robienie ozdób świątecznych. Część własnoręcznie wykonanych prac ozdobiło gazetkę w Bibliotece a drugą część prac dzieci zabrały do przedszkola. Ten szczególny nastrój wzbogacony był słuchaniem kolęd i pastorałek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Andżelice, że niedługo znów ją odwiedzą.

Monika Maziec
Helena Borsuk