POLONA/ 2 miliony i Academica

Biblioteka Narodowa oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają na szkolenie z POLONY i Academiki. Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Każda instytucja kultury, która przystępuje do tego programu, otrzymuje dostęp on–line do wszystkich zdigitalizowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – w tym do ponad miliona publikacji chronionych prawem autorskim. POLONA.PL to najnowocześniejsza polska biblioteka cyfrowa.

Odświeżona wersja tego serwisu, nazwana POLONA/2miliony, prezentuje w internecie 2 miliony książek, czasopism, rycin, map, fotografii i in. Specjaliści z Biblioteki Narodowej organizują w całej Polsce bezpłatne szkolenia dla bibliotek, które zgłoszą chęć uczestniczenia w tych wydarzeniach. 7 lutego 2017 r. szkolenie w WiMBP w Zielonej Górze przeprowadzi Iwo Hryniewicz z Biblioteki Narodowej. Zapraszamy bibliotekarzy, nauczycieli, wykładowców oraz wszystkich zainteresowanych korzystaniem z serwisów.
PROGRAM
Ze względów organizacyjnych, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.