Dzień Kubusia Puchatka

Alan Alexander Milne urodził się  18 stycznia 1882 r. w Londynie, a sławę przyniosła mu książka pt. „Kubuś Puchatek”. Wszyscy znamy milutkiego misia, który jest ulubieńcem wielu z nas, ale nie wszyscy pamiętają, kto napisał opowieść o Kubusiu.

Z okazji urodzin autora uczniowie klasy „I A” wspólnie z wychowawczynią, Krystyna Azarko zaplanowali spotkanie z panią Andżeliką Przysiężną – opiekunem tutejszej Biblioteki Publicznej w celu zorganizowania urodzin Panu Milne. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie poznali postać A. A. Milne, rozmawiali o głównym bohaterze książki, jego przyjaciołach i przygodach. Najciekawszym punktem spotkania okazał się prezent dla autora książki pt. „Kubuś Puchatek”, a był nim wielki, własnoręcznie wykonany tort urodzinowy.

Krystyna Azarko