Trzecioklasiści i BAJKI POMAGAJKI - Bibliotekarz Lubuski

Trzecioklasiści i BAJKI POMAGAJKI

15 stycznia 2018 r., w ramach spotkań realizowanych  od 2016 r. z cyklu „Bajki pomagajki”, Bibliotekę w Gozdnicy ponownie odwiedziła grupa dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta czytając bajki terapeutyczne, które dotyczą zagadnień i problemów istotnych dla dzieci, trudnych dla nich emocjonalnie.

Zajęcia mają na celu pomóc dzieciom przezwyciężyć problemy, wzmocnić poczucie własnej wartości i samoocenę. Biblioteka stara się, aby różnorodny dobór literatury dziecięcej pomógł dzieciom w rozwijaniu własnych zainteresowań oraz wywołał przyjemne skojarzenia związane z czytaniem. W czasie każdego spotkania stosujemy różnorodne formy i techniki terapeutyczne wzbogacone o elementy: plastyczne, ruchowe, muzyczne. Wykonujemy też ilustracje do czytanego utworu. Pokazujemy, jak ważną rolę pełni książka w naszym codziennym życiu; jak wiele radości przynosi obcowanie z tekstem literackim.

Teresa Kurzepa