Akademia Rodzica w MBP im. Papuszy w Żaganiu - Bibliotekarz Lubuski

Akademia Rodzica w MBP im. Papuszy w Żaganiu

Akademia Rodzica to rozpoczęty w tym roku cykl spotkań adresowanych do rodziców i ich najmłodszych pociech. To miejsce być może pierwszych spotkań z książką. Dziecko przyprowadzane przez rodzica do Biblioteki będzie chciało w niej zostać i odwiedzać ją regularnie.

Działania takie mają też na celu integrację młodych rodziców w lokalnej społeczności. Będziemy tu poruszać nurtujące tematy, zapraszać gości, wymieniać się doświadczeniami, czytać książki i oczywiście bawić się☺.
Pierwsze spotkanie zdominowały nowości książkowe dla najmłodszych, do tego stopnia, że zaraz zostały wypożyczone do domu. Dzieci bardzo chętnie bawiły się w sali zabaw m.in. w basenie z kulkami i na zjeżdżalni, biegały między wiszącymi wałkami, a w przerwach siedmioletni Sebastian czytał krótkie opowiadania. Podczas zabawy w miłym towarzystwie szybko upłynął nam czas.

Bożena Maksymowicz
Alicja Ptasińska