Zima w tęczowych kolorach - Bibliotekarz Lubuski

Zima w tęczowych kolorach

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbywały się zajęcia dla dzieci. Tematyka tegorocznych spotkań była rozmaita. Pojawiły się zajęcia literackie, plastyczne i rękodzielnicze. Najmłodsi szyli misie, serduszka walentynkowe i maskotki dla kotków.

Spotkania poprowadziła Katarzyna Mendrek (z zawodu kuśnierz). Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości, a przy okazji nauczyły cierpliwości i pasji do szycia ręcznego. Dziękujemy bardzo Pani Kasi za poświęcony czas i materiały techniczne. Miłą niespodzianką, były również odwiedziny  Anny Nowik z fundacji „Oczami Kota”, która opowiedziała o adopcji kotków i udzieliła odpowiedzi na zadawane pytania. Nasi czytelnicy, aby zrewanżować się Pani Nowik, przynieśli opakowania karmy dla puchatych czworonogów. Wspólnie spędzony czas na zajęciach w Bibliotece był dla wszystkich odskocznią od codziennych obowiązków.

Andżelika Przysiężna