Ferie w bibliotece. Zimowe przygody bohaterów bajek - Bibliotekarz Lubuski

Ferie w bibliotece. Zimowe przygody bohaterów bajek

Tegoroczne ferie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Siecieborzycach odbywały się pod hasłem „Zimowe przygody bohaterów bajek”. W zajęciach uczestniczyło 13 dzieci. Do Biblioteki codziennie przybiegały z uśmiechem na twarzy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas zajęć dzieci poznały zimowe przygody pingwina Obieżyświata, bałwanka z baśni Andersena i kota Bibelota.

Tematyka literacka została uzupełniona o prace plastyczne, zagadki, zabawy edukacyjne i sportowe. Z okazji Dnia Kota odwiedziły nas panie z „Fundacji Oczami Kota", z kotem Ramzesem przygarniętym przez panią Annę Nowik. Uczestnicy dowiedzieli się, jak należy prawidłowo dbać o zdrowie kotów. Najwięcej emocji wzbudził jednak kot Ramzes, który dostojne przechadzał się po Bibliotece. W ostatnim dniu ferii dzieci poznały tajniki sztuki cyrkowej na warsztatach kuglarskich. Każdy mógł nauczyć się pod okiem instruktorów jakiejś sztuczki przy użyciu rekwizytów cyrkowych.

Dorota Klimejko