Co to jest poezja? - Bibliotekarz Lubuski

Co to jest poezja?

21 marca  roku obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach włączyła się w światową akcję czytania, słuchania i rozmawiania o poezji, we współpracy z wychowawczyniami B. Jakowicką i H. Chaś.

W poetyckim spotkaniu udział wzięły  dzieci  z klas II i  III Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach. Uczestnicy zajęć czytali, uzupełniali tekst i przedstawiali w formie dramy wiersze polskich poetów dla dzieci. Zabawy z wierszem wywołały wiele emocji i uśmiechu na twarzach dzieci. Celem  spotkania była popularyzacja wierszy i pokazanie dzieciom, iż zabawy z poezją mogą być kreatywne i zabawne.

Dorota Klimejko