Tajemnice podwodnego świata - Bibliotekarz Lubuski

Tajemnice podwodnego świata

Filia Biblioteczna w Długiem miała przyjemność gościć Grzegorza Pietrzykowskiego, który z zamiłowania jest podróżnikiem i płetwonurkiem. Gość z wielką pasją i interesująco opowiadał o swoich wyprawach i nurkowaniu w wodach Adriatyku, Morzu Czerwonym, Oceanie Indyjskim, Bałtyku.

Mówił o zwiedzaniu jaskiń, raf koralowych i ciekawych przygodach z wodnym światem zwierząt, o spotkaniach „oko w oko” z rekinami. Był też pokaz sprzętu do nurkowania. Ciekawym urozmaiceniem spotkania była prezentacja multimedialna z podwodnych wypraw Pana Grzegorza. Uczniowie, a zwłaszcza chłopcy byli pod wielkim wrażeniem opowieści podróżnika. Na zakończenie padło wiele pytań, na które podróżnik starał się odpowiedzieć.

Jadwiga Matoga