Twórczo i tradycyjnie w BIBLIOTECE

Święta Wielkanocne są pełne tradycji i miłych zwyczajów. To bardzo rodzinny i radosny czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. 21 i 22 marca Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprosiła czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych.

Podczas pierwszego dnia warsztatów, w oddziale dla dzieci, uczestnicy zajęć ozdabiali styropianowe jaja wykorzystując papierowe serwetki z wzorami wielkanocnymi, wstążki, piórka i błyszczące cekiny. Na najmłodszych czekał mini-warsztacik wielkanocny, gdzie mogli wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne: papierowe pisanki i zajączki na patyku. Wszystkie dekoracje były niepowtarzalne, wyjątkowe i - co najważniejsze - wykonane samodzielnie. Drugiego dnia oddział dla dorosłych zamienił się w pracownię rękodzieła artystycznego ph.”Palma wielkanocna”. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili przy tworzeniu pięknych
i bogato zdobionych palm wielkanocnych! Do wykonania palm wykorzystali bukszpan, zboża, kolorowe wstążki, ozdoby i kwiaty z bibułki. Dla najmłodszych znalazł się równieżmini-warsztacik wielkanocny. WSZYSTKIM NASZYM CZYTELNIKOM i MIESZKAŃCOM POWIATU SŁUBICKIEGO ŻUCZYMY ZDROWYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Dyrektor i Pracownicy
BPMiG w Słubicach