Świat pomalowany na niebiesko - Bibliotekarz Lubuski

Świat pomalowany na niebiesko

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Tradycyjnie już wystawę otworzyli: Jerzy Kaliszan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem.

Prawie każdy uczestnik wernisażu miał na sobie coś niebieskiego, bowiem kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.  – A ja jestem w środku cały niebieski – zapewniał z uśmiechem Jerzy Kaliszan. Autorami prac są  podopieczni  gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem. Wystawę w „My wśród Was” można oglądać do 16  kwietnia w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wlkp.

Hanna Ciepiela
Fot. Julia Skudynowska. Magdalena Janas