Tajniki pisania scenariuszy - Bibliotekarz Lubuski

Tajniki pisania scenariuszy

15 marca na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Otyniu przybył z wizytą do Gminnego Centrum Kultury prozaik i autor scenariuszy filmowych, Zbigniew Masternak.

Twórca pochodzi z Piórkowa (Góry Świętokrzyskie), obecnie mieszka w Lublinie. Studiował prawo w UMCS w Lublinie, następnie filologię polską w Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutował w 2000 roku na łamach "Twórczości". Od tamtej pory publikuje w najważniejszych tytułach prasy literackiej. W 2005 r. na podstawie opowiadania "Stacja Mirsk" powstał film, którego Z. Masternak był producentem. Etiuda otrzymała Grand Prix na IX Krakowskim Festiwalu Filmowym "KRAKFA". W spotkaniu z autorem, podczas którego można było poznać tajniki pisania scenariuszy, wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Otyniu.

Maria Zatorska